Druk 3D w technologii FDM

Figurki, części zamienne, prototypy, krótkie serie produktów, zabawki, prezenty, ozdoby i wiele wiele więcej. To tylko niektóre z rzeczy które można stworzyć przy pomocy druku 3D, a w których tworzeniu możemy ci pomóc.

Części zamienne

Bardzo często się zdarza, że część z tworzywa sztucznego która uległa uszkodzeniu nie jest dostępna do kupienia. Często też przez taką niedostępną część, uszkodzona rzecz jest po prostu do wyrzucenia. Tu z pomocą przychodzi druk 3D. Tworzymy komputerowy model przestrzenny uszkodzonego elementu odwzorowując jego wymiary, a następnie drukujemy i mamy gotową część zamienną.

Prototypy

Dzięki drukowi 3D możliwe jest ekonomiczne i szybkie tworzenie prototypów oraz modeli koncepcyjnych. W przypadku klasycznych technik jak obróbka skrawaniem często tworzenie prototypów jest nieefektywne, drogie i czasochłone, nie zawsze też możliwe jest otrzymanie produktu w tej technologii. Największym plusem drukowania 3D jest ekspresowy czas wykonania niemal dowolnego prototypu urządzenia lub opakowania – liczony w kilku dniach a nie tygodniach.

Produkcja niskoseryjna

Gdy przewidywana produkcja danego elementu wynosi od kilku do kilkuset sztuk, często najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po druk 3D. Taki typ produkcji jest często o wiele tańszy i szybszy w przypadku niewielkiej ilości elementów.

Baza modeli 3D

A jeżeli szukasz pomysłu na wydruk 3d, prezent, użyteczny gadżet? Poniżej prezentujemy kilka przykładowych serwisów z bazą darmowych modeli stl. Znajdź interesujący cię model i prześlij nam link a skontaktujemy się z tobą, wydrukujemy i prześlemy gotowy model.

Thingiverse

YouMagine

MyMiniFactory

yeggi